הלך הלילה לעולמו סטיב ג'ובס, מייסד אפל

דרורה פרל ויובל אקרמן
עדכון אחרון: 07:17 , 06/10/2011

מי שבישר שלעולם את האייפוד, האייפון ואת המחשב הנייד הראשון נכנע הלילה למאבק בן שבע שנים למחלת הסרטן והוא בן 56. רק לפני כחודש הודעי על התפטרותו הרשמית מהחברה אותה הקים לפני 35 שנה. נשיא ארה"ב ספד לו: "ג'ובס היה אחד הממציאים הדגולים שידענו ארצות הברית. גם מייסדי מיקרוסופט ופייסבוק הביעו צער על לכתו

להתראות, גאון: מייסד חברת אפל, סטיב ג'ובס, הלך הלילה (ה') לעולמו בגיל 56 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. ג'ובס גילה כי לקה בסרטן הלבלב לפני שבע שנים, ואף עבר השתלת כבד. בהודעה הקצרה על מותו שפרסמה החברה לא נכתב היכן מת.

במהלך תקופת המחלה הוא עזב מספר פעמים את תפקידו לחופשות קצרות, עד שהודיע על התפטרותו הרשמית לפני כחודש. בגיל 21 הקים ג'ובס יחד עם סטיב ווזניאק את ענקית המחשבים אפל בשנת 1976, אחרי שנשר מהקולג'. תוך חמש שנים הפכו השניים את החברה לתאגיד המגלגל מיליונים.

בתחילה עסקה החברה בעיקר בייצור מחשבי ה"מקינטוש", שהשפיעו במידה רבה על עולם המחשבים האישיים. ג'ובס גם אחראי בין היתר להמצאתם של המחשב הנייד הראשון, נגן המוזיקה אייפוד, מחשב הטאבלט אייפד והמכשיר הסלולרי של החברה – האייפון. ג'ובס גם השיק את החנות החוקית הראשונה להורדת מוסקיה מהאינטרנט, iTunes.
אובמה פרסם הודעת אבל: "השפעתו תורגש גם בדורות הבאים"

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הביע צער על מותו של מייסד אפל. "מישל ואני התעצבנו עד מאוד לשמוע על מותו. ג'ובס היה אחד הממציאים הדגולים שידעה ארצות הברית. אמיץ מספיק לחשוב אחרת, נועז מספיק להאמין שהוא יכול לשנות את העולם ומוכשר מספיק על מנת להצליח", אמר.

גם עמיתיו ויריביו העסקיים של ג'ובס ספדו לו. יושב-ראש חברת מיקרוסופט, ביל גייטס, פרסם הודעת אבל בה נכתב: "רק עליתים נדירות רואה העולם אדם שהייתה לו את ההשפעה העמוקה שהייתה לסטיב, שעוד תורגש בדורות הבאים. לאילו שהיה להם את המזל לעבוד איתו היה זה כבוד גדול בטירוף". גם מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, פירסם הודעות אבל. גם בעמוד הבית של גוגל מופיעה מחווה לג'ובס ומתחת לשורת בחיפוש נכתב: "סטיב ג'ובס, 2011-1955".
http://glz.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=91459

Comments

פוסט מאת פורסם בקטגוריה כללי בתאריך .

אודות admin

שמי זיו אני בן 34 בוגר קידום יבמ בהדרכת מחשבים זכיתי בפרס פי-סי און על כתיבת 14 מדריכים הדרכתי בהתנדבות 6 חודשים בקהילה מקוונת מלמד שיעורים פרטיים במחשבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *